Документ без названия
Документ без названия

КОНТАКТИ

Телефон / факс:

(0352) 24-17-00
(0352) 24-17-39

Електронна пошта:

tkhtt@i.ua

Вебсайт:

www.tkhtt.meximas.com

Адреса:

Україна,
Тернопільська область,
м. Тернопіль,
пр. С.Бандери, 73

Розміщення закладу

160x90 rounded generated by VisualLightBox.com
Документ без названия
Документ без названия
Документ без названия
Документ без названия

РЕСУРСИ


Міністерство освіти і науки України
Спілка вищих навчальних закладів І-ІІ рівня
Новини України та світу - УКРІНФОРМ
Офіційний портал Верховної Ради України
Громадянське суспільство і влада
Документ без названия

СТАТИСТИКА


Документ без названия

АРХІВНА ВЕРСІЯ

Архівна версія сайту
-->
 ЗВУЧИ, РІДНА МОВО, ГОРДОСТЕ МОЯ!

Новини >>ЗВУЧИ, РІДНА МОВО, ГОРДОСТЕ МОЯ!

ЗВУЧИ, РІДНА МОВО, ГОРДОСТЕ МОЯ!

9 листопада – День української писемності та мови. Це свято нині у нашій державі відзначається по-особливому. Кожен громадянин України сьогодні, як ніколи, відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови. Бо мова – це той інструмент, який об’єднує націю у єдине ціле. Це великий скарб, який залишили нам у спадок наші батьки. Бо наша мова – це ми – українці, добрий, чесний, працьовитий народ, що тисячоліттями живе на берегах Дніпра і Дністра, від сивих Карпат до Чорного моря. Живе наша мова – і наш голос звучить у вселенському хорі народів.

До відзначення Дня української писемності та мови долучилася вся студентська та педагогічна родина ДВНЗ «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі». У стінах альма-матер упродовж тижня проводилися: тренінг «Діалог про мову: як ми говоримо», ерудит-лото «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті», засідання за «круглим столом» «Мова як чинник національної безпеки України», тематична виховна година «Мова – це глибина тисячоліть», урок патріотизму «Причасти мене розмовою, українською мовою».

За традицією, 9 листопада, знавці української мови взяли участь у І етапі ХVIІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, а старшокурсники ще й перевірили свої вміння та навички, долучившись до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Родзинкою тижня була літературна імпреза «Звучи, рідна мово, гордосте моя!». Розпочалося свято «Молитвою до мови» К.Мотрич, яку під супровід скрипалів Тернопільського державного музичного училища імені С.Крушельницької Віталії Грицак та Марії Водяної зворушливо, з великим натхненням та вірою в серці декламували сестрички-першокурсниці Уляна та Аліна Базар.

Жваві діалоги ведучих Наталі Дишлюк та Наталі Шевчук, Аліни та Уляни Базар ткали канву свята. У неї досить влучно вплітались музичні сувеніри у виконанні викладача математики Ольги Сергіївни Дрюченко, студентів-першокурсників Богдана Парфановича та Оксани Теслюк.

Матвій Прокопів, Інна Єжак та Тетяна Данилків змусили усіх присутніх поринути у чудовий і прекрасний світ рідної мови, відчути її багатство, мелодійність, красу через поезії про мову.

Особливо велично та піднесено завершилося свято піснею «Ти, як кришталь, багатогранна» у виконанні учасників народної художньої вокальної студії «Сузір’я». Безперечно, цей день об’єднав студентів, викладачів і підтвердив високий прояв патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини, продемонстрував, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

В цілому, усі, хто у цей тиждень завітали до навчального закладу, мали можливість переконатися, що українські традиції, мову, культуру тут шанують та популяризують.


Як море починається з річки, так мова – зі слова, писемності.

Тож бережімо рідне слово, бо в ньому високий дух пращурів,

сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

Працюймо невтомно та натхненно задля всебічної підтримки нашої мови,

зростання її престижу, зміцнення та розвитку.

Нехай материнське слово буде для усіх нас духовним джерелом

та життєвим оберегом.

Вивчаймо українську, розмовляймо українською!

Вклонімося Слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті!

Документ без названия
Документ без названия