Документ без названия
Документ без названия

КОНТАКТИ

Телефон / факс:

(0352) 24-17-00
(0352) 24-17-39

Електронна пошта:

tkhtt@i.ua

Вебсайт:

www.tkhtt.meximas.com

Адреса:

Україна,
Тернопільська область,
м. Тернопіль,
пр. С.Бандери, 73

Розміщення закладу

160x90 rounded generated by VisualLightBox.com
Документ без названия
Документ без названия
Документ без названия
Документ без названия

РЕСУРСИ


Міністерство освіти і науки України
Спілка вищих навчальних закладів І-ІІ рівня
Новини України та світу - УКРІНФОРМ
Офіційний портал Верховної Ради України
Громадянське суспільство і влада
Документ без названия

СТАТИСТИКА


Документ без названия

АРХІВНА ВЕРСІЯ

Архівна версія сайту
-->
 День пам’яті жертв політичних репресій

Новини >> День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресійІсторія органічно пов’язана з пам’яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. В цьому непересічна культурна значимість пам’яті. Безпам’ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім. Щоб не помилятися в майбутньому, ми повинні пам’ятати про своє минуле.

Політичні репресії в Україні – це ще одна жахлива сторінка в нашій багатостраждальній історії.

Щорічно у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Цей День пам’яті і скорботи.

У навчальному закладі впродовж року були проведені заходи, метою яких було формування національної свідомості, патріотичного виховання студентської молоді та гідного вшанування жертв політичних репресій. Зокрема: цикл радіогазет «Політичні репресії в Україні»; уроки пам’яті «Фатальна осінь 37 року», «В все ж нестерпна безневинна кара»; pзустріч студентів з членом спілки репресованих Голиком П.П. «Ув’язнені і гноєні, без суду стріляні»; усний журнал «Коса Сталінського терору: кати і жертви»; студентська науково-практична конференція «Трагедії ХХ століття і Україна»; історичні читання «Масові репресії в 20-30 роках у СРСР», «Репресії – уроки історії» та інші.

15 травня 2015 року у коледжі в усіх академічних групах проведено тематичні уроки «У жорнах репресій», де хвилиною мовчання було вшановано загиблих. У бібліотеці навчального закладу організовано виставку «Жертви розстріляного відродження».

За даними розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му – 159537, в 1938-му 106096, в 1939-му 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

Безжально тоталітарна система нищила духовну еліту нації: академіка Агатангела Кримського, поетів Миколу Вороного та його сина Марка, неокласиків Миколу Зерова, Михайла Драй-Хмару, Павла Филиповича; арешт органами ДПУ Максима Рильського; 10 років табірного заслання Остапа Вишні, Бориса Антоненка-Давидовича, Зінаїди Тулуб, Івана Іванова; переслідування Олександра Довженка, Володимира Сосюри, Юрія Яновського.

У цей день приспущено Державний прапор України на флагштоці біля коледжу.


Ми повинні пам’ятати страшну трагедію,

яку довелось пережити нашому українському народу

на шляху до незалежності, щоб вона ніколи не повторилася в майбутньому.Документ без названия
Документ без названия