Документ без названия
Документ без названия

КОНТАКТИ

Телефон / факс:

(0352) 24-17-00
(0352) 24-17-39

Електронна пошта:

tkhtt@i.ua

Вебсайт:

www.tkhtt.meximas.com

Адреса:

Україна,
Тернопільська область,
м. Тернопіль,
пр. С.Бандери, 73

Розміщення закладу

160x90 rounded generated by VisualLightBox.com
Документ без названия
Документ без названия
Документ без названия
Документ без названия

РЕСУРСИ


Міністерство освіти і науки України
Спілка вищих навчальних закладів І-ІІ рівня
Новини України та світу - УКРІНФОРМ
Офіційний портал Верховної Ради України
Громадянське суспільство і влада
Документ без названия

СТАТИСТИКА


Документ без названия

АРХІВНА ВЕРСІЯ

Архівна версія сайту
-->
 БО ЦЕ МОЄ ВІД ПРАДІДА ДО ДІДА…

Новини >>БО ЦЕ МОЄ ВІД ПРАДІДА ДО ДІДА…

БО ЦЕ МОЄ ВІД ПРАДІДА ДО ДІДА…


21лютого в коледжі відбулося засідання гуртка української мови «Дивосвіт слова», приурочене до Міжнародного дня рідної мови.

Керівник гуртка Бобровська Т.А. розповіла про те, що історія цього свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Цікавою була тема засідання – «Бо це моє від прадіда до діда…». Адже мова є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації. Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання.

Мова це генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій. Вона репрезентує народ у світі, є ореолом нації й етнічним кордоном.

Гуртківці підготували змістовні повідомлення: «Сучасна українська мова і санскрит», «Чому варто говорити рідною мовою», «Мова як чинник формування людини і нації». Студенти вкотре нагадали присутнім, що українську мову необхідно любити, берегти, вивчати і популяризувати.

Дбати про рідну мову – це святий обов’язок

кожного із нас!Документ без названия
Документ без названия